Course Rep Co-Opts


Following recent Rep elections, some positions were not successfully elected and remained vacant. In line with bye-law 7.18.3.4, below are the names of students who have been co-opted in to Course Rep, WBDL Rep and PG Rep roles.

 

Shannon Spink

Accountancy And Finance

Matteo Di Rossi

Banking & Finance

Conor Beaumont

Business And Finance

Claudine Martin

BSc (Hons) Human Resource Management

Katie Gozzard

Business Psychology

Alfie Sibley

International Business Management

Sally Preston

International Business Management

Jose Soto Nicolas

International Business Management

Alex Moscrop

MSc Logistics & Global Operations

Katie Syson

MSc Management

Maha Aftab

MSc Project Management

Callen Hopkins

Business & Marketing

Hannah Lake

Events Management

Natalie Brimecome-Mills

MA Culture & Heritage

Elizabeth Fearon

BMBS Medicine

Victoria Meniru

Animation

Florence Moorhead

Film & TV

Samuel Leaver

Film Production

Yasmin Arron-Gonzalez

Film Production

Megan Redpath

MA Studies in Media & Culture

Anthonia Ziregbe

PGR Film & Media

Reece Finnis

Photography

Mary Cooke

Sound & Music Production

Eliot Clarke

Sound & Music Production

Freyja Smith

Sound & Music Production

Paige Enefer

Sound & Music Production

Ciara Huckstep

Architectural Science and Technology

Jack Young

MArch Architecture

Owen Liggins

Chemistry for Drug discovery & Development

Adam Barnard

Forensic Science

Amy Rose

BA (Hons) Interior Architecture and Design

Alice Lockley

BA (Hons) Interior Architecture and Design

Alice Wakefield

BA (Hons) Interior Architecture and Design

Kirsty Barr

BA (Hons) Interior Architecture and Design

Olivia Jones

Education

Sophie Mitchell

Education

Ellen Dean

PGCE Primary LTSA Boston Group

Isobel Gibbs

PGCE Primary LTSA Boston Group

Jade Parker

PGCE Primary LTSA Lincoln A

Jack Watson

PGCE Primary LTSA Lincoln B

Christine Ayres

PGCE Primary St George's

Stephanie Barratt

PGCE Primary St George's

Ben Elliott

PGCE Secondary LTSA

Anne Eyo

PGCE Secondary LTSA

Kathryn Bird

PGCE Secondary St George's

Heather Edwards

PGCE Secondary St George's

Emily Nixey

English & History

Bethany Turner

English & Journalism

Amalia Verouti

Journalism and Creative Writing

Adam Laver

MA Journalism

Dominic Ward

MA Journalism (sports)

David Wainwright

MA Journalism (sports)

Alex Brown

MA Public Relations

Rebecca Morgan - Phillips         

Public Relations

Hannah Rigby

Fine Art

Emilia Bristow

Technical Theatre & Stage Management

Ben Buckton

Geography (BA)

Cheryl Codd

Health & Social Care

Bethany Clarke

Health & Social Care

Jessica Foster

Health & Social Care

Charlotte Mcculloch

Bioveterinary Science

Nikita Cooper

Ecology and Conservation

Jordan Cowling

Maths 

Leah ward

Maths & Philosophy

Margaret-Ann Withington

Maths & Physics

Brayden Albery

Maths & Physics

Carys Twyman

MPharm

Holly Tyers

MSc Developmental Psychology

Lauren Bourn

MSc Developmental Psychology

Katie Clews

Criminology

Jacob Earnsworth

Criminology

Stephanie Duggan

Criminology

Rebecca Hope

Criminology & Social Policy

Chloe Smith

Criminology & Sociology

Harry Baker-Smith

Politics

Ross Gorie

Politics & Social Policy

Zayaam Ali

Strength & Conditioning in Sport

 

These are subject to student approval. If you have any objections to changes within these Standing Orders, please email [email protected] within 14 days.

If 20 objections are received to the change within 14 days, the change shall not be passed, and a Student Members’ Meeting shall be held if necessary.